10α Νικητήρια 2020-Δρέπουν τους καρπούς των κόπων τους

Με εξαιρετική επιτυχία στέφθηκε η παρουσία του Ναυτικού Ομίλου Λάρισας στους κολυμβητικούς αγώνες «10α ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2020»

Ο Πολυνίκης σύλλογος κατετάγη 2ος ανάμεσα σε 18 συλλόγους από όλη την Ελλάδα λαμβάνοντας  μέρος με 58 αθλητές στην προ αγωνιστική κατηγορία και με 36 αθλητές στην Αγωνιστική κατηγορία. Οι αθλητές του Ναυτικού ομίλου Λάρισας όντως σε εξαιρετική κατάσταση διέπρεψαν με τις επιδόσεις τους, την μαχητικότητα τους, και φυσικά με το ήθος τους και κατάφεραν να κερδίσουν το ζεστό χειροκρότημα όλων των παρευρισκόμενων. Τα χαμόγελα στα πρόσωπα των αθλητών ήταν η μεγαλύτερη επιβράβευση για τους προπονητές του Ν.Ο.Λ, ωστόσο  η λήξη την αγωνιστικών υποχρεώσεων βρήκε τους αθλητές του Ομίλου με 112 μετάλλια  τα οποία είναι 43 χρυσά 37 αργυρά και 32 χάλκινα  κάνοντας έτσι την φετινή συγκομιδή ακόμη μεγαλύτερη.

Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ του Ναυτικού ομίλου Λάρισας συγχαίρει και ευχαριστεί  τους προπονητές Ν. Γεωργίου, Η. Παπαναγιώτου, Στ. Ζαχαρακοπούλου , Ζ. Οικονόμου, Ν. Κωστομοίρη και ιδιαίτερα όλους τους αθλητές του συλλόγου τους οποίους και  προτρέπει να συνεχίσουν έτσι ώστε να δίνουν το φωτεινό παράδειγμα για τους μικρούς μας φίλους και να αναδεικνύουν το «ευ αγωνίζεσθαι» που είναι και η φιλοσοφία του Ναυτικού Ομίλου Λάρισας.

Οι επιδόσεις των αθλητών μας αναλυτικά είναι:

ΠΡΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

10α ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2020 ΑΤΟΜΙΚΑ

9 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ

ΧΑΛΚΙΝΑ

Γελαλής Κ. 50μ Πεταλούδα

10 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΧΡΥΣΑ

Κουφοδήμος Δ. 100μ Ύπτιο

Κατσαντώνης Φ. 50μ  Ύπτιο & 200μ Ελεύθερο

Νιανιοπούλου Μ. 50μ Πεταλούδα & 200μ Μ. Ατομική

Νούλα Β. 200μ Ελεύθερο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

Στεργίου Κ. 50μ Ελεύθερο

Πατσώνης Ασ. 50μ Πρόσθιο & 50μ Ύπτιο

Τσόγκας Ορ. 100μ Πρόσθιο

Νούλα Β. 50μ Ύπτιο

Παπαγεωργίου Ι. 50μ Ελεύθερο

Χατζηνίκου Αν. 100μ Ύπτιο

ΧΑΛΚΙΝΑ

Κουφοδήμος Δ. 100μ Ελεύθερο

Κορδάμπαλου Ζ. 200μ Μ. Ατομική

11 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΧΡΥΣΑ

Καρατόλιας Αθ. 100μ Ύπτιο & 200μ Ελεύθερο

Τσαούσι Δ. 50μ Πεταλούδα, 100μ Πεταλούδα & 400μ Ελεύθερο

Νυσιρίου Ν. 50μ Υπτιο

Λιάκου Ζ. 50μ Ελεύθερο & 100μ Ελεύθερο

Τζανακούλη Κλ. 200μ Ελεύθερο, 100μ Ύπτιο & 200μ Ύπτιο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

Ρίζος Δ. 200μ Ύπτιο & 200μ Μ. Ατομική

Λιάκου Ζ. 200μ Πρόσθιο

ΧΑΛΚΙΝΑ

Ρίζος Δ. 400μ Ελεύθερο                                 

Καρατόλιας Αθ. 50μ Πεταλούδα

Νυσιρίου Ν. 200μ Μ. Ατομική

12 ΕΤΩΝ ΑΓΟΡΙΑ-ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΧΡΥΣΑ

Κουφοδήμος Αθ. 200μ Ύπτιο

Νάτσιου Ειρ. 200μ Ύπτιο, 200μ Μ. Ατομική & 400μ Ελεύθερο

Μίχου Ε. 100μ Ύπτιο & 200μ Ελεύθερο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

Ζαβλανός Ι. 50μ Ύπτιο & 200μ Ύπτιο

Μίχου Ε. 100μ Ελεύθερο

ΧΑΛΚΙΝΑ

Κατσαντώνης Δ. 100μ Ύπτιο

Κανελλίδης Χρ. 50μ Ύπτιο

Βολιώτη Λ. 50μ Πεταλούδα

Μουστάκα Ιφ. 100μ Πρόσθιο

Λουτρίδη Αν. 200μ Ελεύθερο

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΧΡΥΣΑ

4 Χ 50μ MIXED Ελεύθερο

 9-10 ετών

Κατσαντώνης Φ.- Κουφοδήμος Δ.- Νούλα Β.- Κορδάμπαλου Ζ.

11-12 ετών

Νάτσιου Ειρ.- Μίχου Ευαγ.- Γελαλής Ν.- Ζαβλανός Ι.       

4 Χ 50μ MIXED Μ. Ομαδική

9-10 ετών

Νιανιοπούλου Μ.- Νούλα Β.- Κατσαντώνης Φ.- Κουφοδήμος Δ.

11-12 ετών

Νάτσιου Ειρ.- Τσαούσι Δ.-Γελαλής Ν.- Κουφοδήμος Α.   

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

10α ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ 2020 ΑΤΟΜΙΚΑ

Παγκορασίδες- Παμπαίδες  Β΄

ΧΡΥΣΑ

ΓΡΟΖΙΔΟΥ Δ.  800μ ελεύθερο

ΜΑΝΙΔΗ Ε.     100μ ελεύθερο

ΝΙΣΥΡΙΟΣ Ι. 200μ πεταλούδα

ΣΙΝΑΝΙ Α. 50μ & 100μ ύπτιο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΝΑΝΟΥΛΗ Ε. 400μ ελεύθερο

ΓΡΟΖΙΔΟΥ Δ.  200μ ελεύθερο

ΝΙΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ Ζ.  200μ πεταλούδα

ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ ΟΡ.   50μ  & 100 & 200μ πρόσθιο

ΝΙΣΥΡΙΟΣ Ι. 100μ πεταλούδα & 400 Μικτή

ΣΙΝΑΝΙ Α. 100 ελεύθερο

ΧΑΛΚΙΝΑ

ΜΑΝΙΔΗ Ε.     100μ υπτιο

ΣΟΥΛΟΥΚΟΥ ΕΥ. 50μ πρόσθιο & 200 Μικτή

ΝΑΝΟΥΛΗ Ε.  200μ ελεύθερο

ΝΙΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ Ζ.  400μ ελεύθερο

ΝΙΑΝΙΟΠΟΥΛΟΥ Κ.  200μ πεταλούδα

ΛΑΖΑΡΙΔΗ Κ.  200μ υπτιο

Παγκορασίδες-Παμπαίδες Α΄

ΧΡΥΣΑ

ΛΙΑΚΟΥ Ε.       400μ Μικτή

ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ Γ. 1500μ ελεύθερο & 100μ & 200μ πεταλούδα

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Θ. 50μ ελεύθερο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΛΙΑΚΟΥ Ε.  100μ  πεταλούδα & 200μ πρόσθιο

ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Θ. 50μ  πεταλούδα & 100μ πρόσθιο

ΤΣΑΚΝΑΚΗΣ Π.  50μ ελεύθερο

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ Γ.  50μ ύπτιο

ΧΑΛΚΙΝΑ

ΤΣΕΡΤΙΚΙΔΟΥ Ζ.  50μ ύπτιο

ΛΟΥΤΡΙΔΗΣ Ι.  50μ ύπτιο

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ Γ.  200μ ύπτιο

Κορασίδες-Παίδες

ΧΡΥΣΑ

ΘΕΟΔΩΡΗΣ Π. 50μ πρόσθιο

ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ Κ.  50μ & 200μ υπτιο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΔΗΜΗΡΟΠΟΥΛΟΥ Ε.   50μ πεταλούδα 

ΤΣΟΓΚΑ Μ.  100μ & 200μ πεταλούδα

ΘΕΟΔΩΡΗΣ Π. 200μ πρόσθιο

ΖΑΓΚΟΤΗΣ Δ. 100μ υπτιο

ΓΚΙΝΤΕΡΣΟΣ Ι. 200μ πεταλούδα

ΧΑΛΚΙΝΑ

ΔΗΜΗΡΟΠΟΥΛΟΥ Ε.   100μ πεταλούδα  & 100μ ελεύθερο

ΖΑΓΚΟΤΗΣ Δ. 400 Μικτή

Νεανίδων-εφήβων

ΧΡΥΣΑ

ΘΕΟΔΩΡΗ Β.  50μ πεταλούδα 

ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ Α.  50μ ελεύθερο & 50μ πεταλούδα

ΑΣΗΜΕΝΙΑ

ΘΕΟΔΩΡΗ Β.  100μ πεταλούδα 

ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΕΥ.  50μ ύπτιο

ΧΑΛΚΙΝΑ

ΘΕΟΔΩΡΗ Β.  200μ πεταλούδα  & 200 Μικτή

ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ Π.  200μ υπτιο

ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΕΥ.  50μ & 100μ ελεύθερο

ΓΚΑΝΑΒΑ Α.  100μ & 200μ υπτιο

ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ Α. 200μ πρόσθιο

ομαδικα

4Χ50μ Μικτή ομαδική MIXED- ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΔΗΜΗΡΟΠΟΥΛΟΥ Ε.- ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ Α- ΤΣΟΓΚΑ Μ- ΘΕΟΔΩΡΗΣ Π.

4Χ50μ ελεύθερο MIXED-ΧΑΛΚΙΝΟ

ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ Κ-ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΕΥ-ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ Α-ΛΙΑΚΟΥ Ε.

Επίσης συμμετείχαν οι αθλητές:

Καρυωτη Α, Ντανικα Β, Δημηρόπουλος Λ, Μαγγας Ο, Βασιλείου Β, Μπιλλης , Παπαχρήστος Σ, Μπλιαμπλιας , Τσιτσωνης , Τσελέπης, Τσιμπίδας Γ, Παπαϊωάννου Ε, Πατσιας , Γιδαρη, Γρουτσου Ε, Γρουτσου Ζ, Γκανατσιος- Γκανατσιου , Κοντοκωστας , Λούκας Α, Καρατολιας , Παπαδημητρίου, Σακελλαρίου Σ, Παλάσκας Θ, Παπαγεωργίου Μ, Μουστάκα Φ, Τρουμπουκη Μ, Τρουμπουκης Α, Ψύλλα Α. Ζυγοτέγου Μ. Τόπη Στ. Ζμπήτα Χρ. Μπεζάτι Σ. Μπουτίνου Μ. Μπουτίνου Π.Παπαγεωργίου Κ. Ψύλλα Ι.